Na Starcie
Na Starcie
Na Starcie

Oferta Lato 2018

Oferta obozowa w roku 2018 została przygotowana tak, aby sprostać oczekiwaniom dzieci i młodzieży w różnym wieku i o szerokim spektrum zainteresowań. Oprócz zabawy i zajęć programowych, w naszej ofercie duży nacisk kładziemy również na integrację uczestników, a w przypadku najmłodszych – naukę samodzielności i zaradności w codziennych sytuacjach.

W tym roku (podobnie jak w latach 2014-2016) odbędą się dwa obozy. Nasz pierwszy obóz ma charakter sportowo-artystyczny i w ramach programu dla wszystkich uczestników mamy przewidziane zajęcia na basenie, sali gimnastycznej i boisku, zajęcia i treningi z kolarstwa, zajęcia artystyczne na sali i w plenerze, turnieje i wieczorki z planszówkami, pieczenie kiełbasek i wiele, wiele innych.

Drugi z kolei będzie skierowany dla osób o bardziej artystycznym zacięciu i zamiłowaniu do sztuki. Obóz artystyczny to propozycja dla tych, którzy lubią tworzyć, rysować, malować i fotografować. W ramach programu, oprócz różnego rodzaju gier i zabaw, zajęć na basenie i sali gimnastycznej, przewidujemy przede wszystkim kurs z rysunku, malarstwa, naukę i podstawy fotografii połączone z cyklem fotospacerów i tematycznych zagadek. Ponadto, w trakcie wyjazdu uczestnicy wybiorą się na plener malarski, a na koniec ich prace zostaną przedstawione szerszej publiczności w formie niewielkiego wernisażu na terenie ośrodka, na który już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

Podczas drugiego obozu, ze względu na duże zainteresowanie i pytania dotyczące obozu rowerowego, zadecydowaliśmy o utworzeniu dodatkowej oferty i programu wyjazdu, który będzie odbywał się równolegle z obozem artystycznym i którego tematem przewodnim będzie właśnie kolarstwo.

Obóz rowerowy to gratka dla tych, którzy kochają jeździć na rowerze i interesuje ich wszystko to, co z nim związane. W trakcie pobytu zwiedzimy wzdłuż i wszerz okolice Poraju i miejsca naszego tygodniowego zamieszkania. W trakcie pobytu mamy przewidziane zajęcia na których uczestnicy będą mogli podszkolić swoje umiejętności z zakresu hamowania, podjeżdżania, zjeżdżania, pokonywania przeszkód i wchodzenia nawet w najostrzejsze zakręty. W chwili gdy nogi i pupa będą dawały się już wszystkim we znaki, zamierzamy pokazać naszym podopiecznym jak dbać i serwisować swój rower, a także co zrobić kiedy będąc kilka kilometrów od domu, przytrafi się nam jakaś nieznaczna awaria, a SMS o treści “Mamo, pomocy!” nie będzie wchodził w grę. Po zmroku, nie licząc gier i zabaw o niekolarskiej tematyce, chcemy pokazać i przybliżyć uczestnikom filmy i postacie, którymi żył i w dalszym ciągu żyje kolarski świat. Dopełnieniem całości będą zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i bezpiecznej jazdy na rowerze, a naszą wisienką na torcie będzie wyścig kolarski na specjalnie przygotowanej trasie.

Program każdego obozu został przygotowany w taki sposób, aby żaden z elementów i kluczowych punktów się ze sobą nie pokrywał. Dlatego jeżeli ktoś naprawdę lubi sztukę, to w nadchodzące wakacje 2018 będzie mógł rozwinąć skrzydła swojej kreatywności i spędzić z nami naprawdę wiele czasu. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby podczas tegorocznych wyjazdów każdy, niezależnie od wieku i upodobań znalazł coś dla siebie. Podobnie jak w latach poprzednich. Serdecznie zapraszamy 🙂