Na Starcie
Na Starcie
Na Starcie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Szkołą Pływania dla której największą wartością jest uśmiech dziecka, jego bezpieczeństwo i dobra zabawa. Jeżeli chodzi o sposób prowadzenia zajęć i podejście do procesu nauczania, lubimy o sobie mówić, że jesteśmy szkołą typu slow w której w trosce o prawidłowy rozwój i zdrowie naszych podopiecznych dbamy o każdy detal i drobnostkę ich pływackiego rozwoju. Tak, aby mogli poczuć, że są częścią czegoś wyjątkowego.

Kim nie jesteśmy?

Na pewno nie jesteśmy szkołą, w której kładziemy nacisk na wynik i zdobywanie medali za wszelką cenę. Pływanie jak każda inna dyscyplina wymaga wielu lat szkolenia i cierpliwości, a „sukces z dnia na dzień” o którym wiele się ostatnio mówi w przypadku sportowców światowego formatu zwyczajnie nie istnieje.

Jak prowadzimy zajęcia i co nas wyróżnia?

Nie łatwo jest mówić o sobie, a jeszcze trudniej porównywać do innych. Jednak to co naszym zdaniem wyróżnia nas na tle konkurencji to przede wszystkim stały rozwój i doskonalenie naszego warsztatu oraz kariera zawodnicza, którą kontynuujemy regularnie startując w zawodach do dnia dzisiejszego. Nasza firma powstała ponieważ chcieliśmy i w dalszym ciągu chcemy przekazywać zdobytą przez lata wiedzę, dlatego po dziś dzień robimy to tylko i wyłącznie samodzielnie.

W pierwszej kolejności staramy się poznać naszych podopiecznych, ich możliwości, motywacje oraz potrzeby. Gdy już się nam to udaje, cały proces nauczania przebiega o wiele sprawniej i płynniej, a my w razie konieczności jesteśmy w stanie utworzyć grupę nie tylko o podobnym poziomie umiejętności, ale również temperamencie i charakterze.

Bo pasja jest najważniejsza

Niezależnie od wieku, w jakim zdecydujecie się Państwo zapisać swoje dziecko do naszej szkoły, najważniejsza z naszego punktu widzenia jest dobra zabawa, bo to właśnie na niej jesteśmy w stanie zbudować najsolidniejszy fundament młodego sportowca – jego pasję. Pasja, czyli miłość do sportu i uprawianej dyscypliny, to nic innego jak głód i nieustanna chęć uczestniczenia w zajęciach, to uśmiech na widok trenera, oczekiwanie na dzień treningu i chęć rozwoju pomimo wielu nieudanych prób i błędów. Pasja to coś pięknego i z własnego doświadczenia wiemy, że naprawdę warto ją pielęgnować.

Nasi prowadzący

Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

Trener pływania II klasy
Instruktor pływania, kolarstwa i triathlonu
Ratownik WOPR

Cennik i forma zajęć

Zajęcia odbywają się w sposób cykliczny o stałej porze według ustalonego harmonogramu jeden, dwa lub trzy razy w tygodniu i nie obejmują świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy.
Każda jednostka lekcyjna trwa 45 minut i obejmuje rozgrzewkę na lądzie, zajęcia właściwe w wodzie i rozciąganie połączone z podsumowaniem zajęć na końcu.

W trakcie zajęć zawsze jesteśmy obok dzieci, służymy im radą i korygujemy błędy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Większość naszych treningów z bardziej doświadczonymi dziećmi staramy się prowadzić z brzegu basenu, jednak gdy zaistnieje potrzeba pokazania nowego ćwiczenia, aspektu technicznego w danym stylu, jesteśmy gotowi wskoczyć do wody i pokazać je na najwyższym poziomie.

W przypadku młodszych dzieci i kilku pierwszych zajęć stawiamy na indywidualizacje i naszą obecność w wodzie ponieważ wiemy, że początki bywają trudne i stresujące. Z wody wychodzimy dopiero wtedy, gdy wiemy, że stała się ona żywiołem dla naszej nowej rybki.

Zajęcia grupowe (dzieci od 5 roku życia, grupa do 6 uczestników)

120 zł / miesiąc (4x w miesiącu)

Zajęcia indywidualne (dzieci od 3 roku życia, sam na sam z trenerem)

Zajęcia indywidualne cechują się największym współczynnikiem wydajności ponieważ są spersonalizowane i uszyte na miarę potrzeb konkretnej osoby.

240 zł / miesiąc (4x w miesiącu)

Dzieci 3-4 letnie uczymy wyłącznie w formie zajęć indywidualnych.

Zajęcia jednorazowe

80 zł / jednostka treningowa – jednorazowa lekcja lub trening techniczny obejmujący wybrane zagadnienie (zajęcia 45 minutowe na basenie + 15 minut na podsumowanie i omówienie wykonanego treningu)

Miejsce zajęć

Nasze zajęcia prowadzimy na terenie Śląska, głównie w Rudzie Śląskiej (Kochłowice i Ruda 1). Bywamy też w Mikołowie i Gliwicach, ale jeżeli jesteście Państwo zainteresowani lekcją próbną w swoim mieście (np. w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Tychach), zapraszamy do kontaktu.

Niezbędnik rodzica i uczestnika, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania